24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

‘Yetimi Yetim Bırakma’ projesini, Karlsruhe MÜSİAD hayata geçiriyor

BW-HABER Ankara

MÜSİAD Karlsruhe Defne Sahra Hastanesi’nden sonra yetim kız çocukları için deprem bölgesinde

Türkiye’de 6 Şubat tarihinde Türkiye’de meydana gelen ve 11 ili etkileyen yüzyılın felaketi sonrası yaralar sarılmaya devam ediyor. MÜSİAD
(Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) Karlsruhe Şube Başkanı Kamil Manzak, yaşanan deprem sonrası Hayat / Defne’de kurulması düşünülen sahra hastanesi için harekete geçmiş ve bölgede; Sağlık Bakanlığı, Kocaeli Belediyesi, MÜSİAD Paris ve MÜSİAD Karlsruhe şubelerinin ortak çalışmaları sonunda kısa zamanda sahra hastanesini hayata geçirmiş ve hasata kabulü başlamıştı. MÜSİAD Karlsruhe Şube Başkanı Kamil Manzak yeni projesi ‘YETİMİ YETİM BIRAKMA’ için kolları sıvadı.

Başkan Kamil Manzak, Ankara’da T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Özdemir’i makamında ziyaret etti. Ziyarette ‘Yetimi Yetim Bırakma’ projesi konusunda Bakan Mahinur Özdemir’e bilgi verdi. Bakan Mahinur Özdemir, projeyi destekleyeceklerini ifade ederek yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Başkan Kamil Manzak yaptığı açıklamada önümüzde ki günlerde proje binasının temelinin atılacağını ve MÜSİAD Karlsruhe olarak bu projeyi açılışına kadar destekleyeceklerinin altını çizdi. Başkan Manzak şunları ifade etti, ‘Yetimi, Yetim bırakma” depremzede kız çocuklarımız için plânladığımız Çocuk Esirgeme Yurdu için, bugün Aile ve Sosyal Politikalar bakanımız sayın Mahinur Özdemir ile görüştük.
Yakında başlayacağımız projemiz için tüm desteklerini vereceğini ve kendisi bilahare ilgileneceğinin sözünü verdi.
Kendisine ilgi ve alakaları için teşekkür ederiz.’


Bakanlık ziyaretinde proje ortakları; MÜSİAD Belçika’dan Hayri Apaydın, Osman Kurt, Erol Top EYAD ikinci Başkanı Belçika, Dubai’den İdris Demirhan, Mutlu Hayatlar Derneği’nden Muhammet Fatih Dağlı hazır bulundu.