14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

ATFF Başkanı Levent Karaca ‘Türk sporunun yanındayız.’

BW-HABER Karlsruhe

Avrupa Türk Futbol Federasyonu başkanı Levent Karaca, Karlsruhe kentinde Gençlerbirliği Karlsruhe Spor Kulübü, Avrupa Sivil İnisiyatif Platformu ve United Karlsruhe Basketball tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinliğine katıldı. Levent Karaca 19 Mayıs etkinliğinde başarı gösteren sporculara Atatürk resimli günün anlamını belirten madalyalarını taktı.
GSK Karlsruhe takımı ile Herta Karlsruhe futbol kulübü arasında geçen çekişmeli müsabakayıda izleyen Levent Karaca Türk futbolunun büyük değişim yaşadığını ifade etti. Yakut Türklerinin geleneksel güreşi olan mas güreşinide izleyen Levent Karaca kendi kültürümüze ait olan sporların yine bizler tarafından tanıtılmasını önemli buluyorum dedi.

ATFF başkanı Levent Karaca konuşmasında şunları ifade etti, ‘ Milli mücadelenin başlamasının 100 üncü yılında böylesi büyük ve organizeli bir kutlamayı Karlsruhe kentinde düzenlenmesi ayrı bir mutluluk. Gelecek senede 19 Mayıs spor bayramı etkinliklerinin daha geniş kapsamlı kutlanmasına devam edilecek. Sporcularımızı ayrıca tebrik ediyorum. ATFF olarak sporcularımızı desteklemeye devam edeceğiz.’

ATFF Genel Sekreteri Halil Ağırdoğan’da ATFF’nin çalışmaları hakkında bilgi vererek şu açıklamada bulundu, ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramımız kutlu olsun. Musafa Kemal Atatürk tarafından bizlere miras kalan böyle bir günü kutlamak ancak bizlere yakışır. Bu organizasyonu düzenleyen tüm kuruluşlara teşekkür ediyorum . Sporculara başarılar diliyorum. 7 Nisan 2019 da Avrupa Türk Futbol Federasyonu kuruldu. Amacımız bu güzel mirasın parçası olmak. Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı mirası ileri götürmek amacıyla Avrupa genelinde iş adamları, sporcular, sanatçılar kollarımızı sıvadık bu işe girdik. Avrıupa’da sporculara ve ailelerine destek olabilmek için bu oluşumu gerçekleştirdik. Eğitim merkezleri kurulma aşamasında, Avrupa ve Türkiye arasında iyi bir köprü kuracağız. ‘

GSK Başkanı Burhan Genç’te yaptığı konuşmada tarihi bir gün yaşadık. 100 yıl milli mücadeleyi andığımız bugünün devamı gelecek. GSK Antrenörü Murat Genç, konuşmasında Herta Karlsruhe’ye teşekkür etti.
ASİP Genel Başkanı Sedat Demir, ‘Kısa bir zamanda yaptığımız bu organizasyon ile tarihimizi, bize emanet edilen bir mirasa sahip çıkmış olduk. 101 inci yılında da yine burada ATFF nin de katılımıyla çok daha büyük yapılacak. ‘ dedi.