20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Başsavcı Türk Spor Derneğini Ziyaret Etti

BW-HABER Karlsruhe 5 Mayıs 2019

Almanya’nın Karlsruhe kentinde 4 yıldır faaliyete bulunan Türk Basketbol derneği, United Karlsruhe Basketball‘a süpriz ziyaret. Federal Mahkeme Başsavcısı Ralf Setton(51) basketbol derneğini ziyaret etti. Ziyarette basketbol oyuncuları ile bir araya gelen Ralf Setton, çocukların sorularına cevap verdi.
NSU davasında görev alan Başsavcı Ralf Setton görevi konusunda çocuklara bilgi verdi. Çocukların sorularına samimiyetle cevap veren Setton, bir basketbol öğrencisi Karlsruhe’de terör tehlikesi olup olmadığını sordu. Başsavcı, Karlsruhe kentinin daha önce zor günler yaşadığını RAF saldırıları ile büyük şoklar yaşandığını terörün Karlsruhe’den artık temizlendiğini söyledi. Ralf Setton geçtiğimiz yıl terör saldırısı planlayan bir kişinin de tutuklandığını sözlerine ekledi.

Setton ziyarette basketbol öğrenci velileriylede bir araya gelerek, eğitim, meslek ve uyum konusunda bir süre sohbet etti. Setton basketbol öğrencilerinin sorularını cevaplandırdıktan sonra, bir süre çocuklarla basketbol oynadı. Fethiye hayranı da olan Setton atletizmde ki başarısını isabetli atışlarıyla basketbolda da yineledi.
Setton United Karlsruhe Basketball yöneticisi antrenör Yaşar Sekban’a başarılı proje için teşekkür etti. Basketbol kursu konusunda bilgi aldı.

Setton, ‘ Karlsruhe kentinde böyle bir proje yapılması beni çok memnun etti. Projenizi başarılı buldum, devam etmesi en büyük arzum. Spor, hem uyuma katkı sağlıyor, hemde sağlığa faydalı. Çalışmalarınızı yerinde gördüm ve çok memnun kaldım mutlaka yine geleceğim, tebrik ediyorum sizi. ‘ dedi.
Yaşar Sekban ‘ Sayın başsavcı ilk defa bizi ziyaret etti. NSU davasını sordum kendisi terör konusunda başsavcı. Karlsruhe kentinde spor ile dikkatleri çekmeyi başardık. Bu kadar zor şartlar altında bu başarıda çocularımızın emeği büyük. Önümüze çıkarılan tüm engelleri aşmayı başardık. Şimdi basketbol liginde müsabakalara katılmak istiyoruz, iki takım ile artık hazırız.’
Başsavcı Ralf Setton Türk basketbol derneğini ziyaret etmekten çok memnun kaldığını belirterek, çalışmalarda başarılar diledi. Setton en kısa zamanda tekrar ziyaret edeceğini söyledi.