14/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Batuhan Aktaş, ilk ödülünü Sanatçılar Platformu Başkanı Mehmet Söyleyici’den aldı.

BW-HABER Karlsruhe

Boynu bükük bir garibim yüzüm gülmüyor, gönüm hep seni arıyor neredesin sen… Neşet Ertaş ruhun şad olsun…

Almanya’nın Karlsruhe kentinde faaliyet gösteren DİTİB Merkez Camii toplantı salonunda düzenlenen etkinliğe genç sanatçı Batuhan Aktaş renk katttı. Karlsruheli sanatçı Batuhan Aktaş çok küçük yaşta piyano çalarak başladığı müzik hayatına ikinci konseri ile damga vurdu.

Batuhan Aktaş’ın tüm çalışmalarını takdirle izlediğini açıklayan Karlsruhe Sanatçılar Platformu Başkanı Sanatçı Mehmet Söyleyici, ‘ Cesareti, sanata olan hizmetleri, başarılılarından dolayı kendisini santçılar adına tebrik ederim. Bu sebeple genç kardeşimiz Batuhan Aktaş’a Sanatçılar Platformu Ödülünü takdim etmek istiyorum.’ dedi.
Mehmet Söyleyici Batuhan Aktaş’ı ve bağlamada Selman Eroğlu’nu çok başarılı bulduğunuda ifade ederek hediyeler verdi.

Karlsruhe DİTİB Merkez Cami Başkanı Lütfü Azal, gençlerin Türk Halk müziği ile ilgilenmelerinin önemine vurgu yaparak her iki sanatçıyı tebrik etti. Azal, ‘ Değerli ulusal sanatçımız sayın Mehmet Söyleyici’yi eserlerinden dolayı öncelikle tebrik ederiz. Bu gün de burada iki küçük sanatçımızı onurlandırdı. Bizlerin takdirini bir kez daha kazandı. Kendisine bu değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.’

Batuhan Aktaş etkinlikte Türk Halk Müziği’nin en güzel öneklerini sundu. Neşet Ertaş’tan ‘ Şu garip halimden’ türküsünü aslına uygun okuyan, Batuhan Aktaş büyük beğeni kazandı.