20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Pamukkale Belediye Başkanı Örki’ Sağlık merkezi olma yolundayız.’

BW-HABER
Karlsruhe

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Almanya’nın en büyük turizm fuarı olan ve 11 Ocak’ta kapılarını açan ve 19 Ocak’ta sona erecek olan “CMT 2020” kapsamında Almanya’ya geldi.Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Türkiye Cumhuriyeti Karlsruhe Başkonsolosluğu’nda Baden Württemberg eyaletinde yaşayan Türk iş insanlarıyla bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, Pamukkale’nin şifa turizm merkezi olduğunu, yapılacak sağlık ve otel yatırımlarında kolaylıkların sağlanacağını belirtti.

Pamukkale’nin tanıtımı için önemli çalışmalara imza atan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, bir dizi ziyaret için gittiği Almanya’da ilçeyi tanıtmaya devam ediyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Türkiye Cumhuriyeti Karlsruhe Başkonsolosluğu’nda ilk olarak Başkonsolos Banu Terzioğlu’nu ziyaret etti. Konsoloslukta düzenlenen toplantıda Başkan Örki, Baden Württemberg eyaletinde yaşayan Türk iş insanlarıyla bir araya geldi. Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu ev sahipliğinde Karlsruhe Başkonsolosluğu salonunda yapılan toplantıya; Kilim Gazetesi Genel Müdürü Ali Batmaz, İş Adamı Erdem Arın, Türk İşverenler Derneği (TİD) Başkanı Dr. A.Kadir Kılıç, UID Baden Başkanı Muhlis Alkan ve iş adamları katıldı.

Pamukkale’nin kendi klasmanında en fazla turist çeken ören yeri olduğunu kaydeden Başkan Örki, 2019 yılında Pamukkale’ye 2.5 milyon, Denizli geneline ise toplam 4 milyon turist geldiğini söyledi. İlçelerinin hep turizmle özdeşleştiğini ifade eden Başkan Örki, “Pamukkale sadece turizm ilçesi değil. Hayvancılık ve tarım da çok gelişmiş. İlçe genelinde 60 bin kişi istihdam ediliyor. Turizmin yanı sıra tekstil, nar, ayva üretiminde söz sahibiyiz. Soğuk hava depolarımız yetersiz. Bu alanda yatırım yapılabilir” diye konuştu. Pamukkale travertenlerine 3 km mesafede yer alan Karahayıt bölgesinde tam teşekküllü bir hastane yapıldığı bilgisini paylaşan Başkan Örki, yaşlanan Avrupa nüfusuna dikkat çekerek, “İlçemizdeki turizmi çeşitlendirmek istiyoruz. Avrupalı yaşlı turistler için sağlık turizmi merkezi olabiliriz. İlçemizde yatırım yapmak isteyen herkese her türlü kolaylığı sağlayacağız” diye konuştu.