17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Bayramlar Hoşgörü, Kardeşlik ve Sevinçtir

IMG_3300

Bayramlar Hoşgörü, Kardeşlik ve Sevinçtir!


BW-HABER      Karlsruhe


T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği yazılı bir açıklama ile halkımızın, İslam âleminin ve bütün insanlığın Kurban Bayramı’nı kutladı.

Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı mesajında, Bayramların milletin ortak değerlerini güçlendiren müstesna günler olduğunu belirterek; bu özel günlerin dargınlıkların unutulması, paylaşma, yardımlaşma ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi için birer fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Bugün birçok ülkede kan ve gözyaşını, açlık ve sömürüyü durduracak; barış, huzur ve adil bir çözüm sunacak yeni bir medeniyeti inşa edecek güçlü, adil ve müşfik bir iradeye ihtiyaç vardır. Bu iradeyi ortaya koyacak kararlılık bizdedir, bizim asil milletimizdedir.

Paylaşmanın, kucaklaşmanın, milleti millet yapan ortak değerlerde buluşmanın mutluluğunu yaşadığımız bu bayramda; ülkemizde ve dünyada yaşanan ve sevinçlerimize hüzün, mutluluklarımıza gölge düşürmeye çalışan her tür olumsuz gelişmelere, kalkışmalara ve işbirliklerine karşı el ele, sırt sırta, omuz omuza vererek Yeniden Büyük Türkiye’yi ve Adil Bir Dünya’yı kuracağız.

Gerek Türkiye’de gerek Almanya’da gerekse dünyanın her hangi bir köşesinde yaşayan vatandaş ve soydaşlarımızın bayram ruhuna uygun bir şekilde; uluslararası terör siyasetçilerinin içimize soktuğu fitne tohumlarını ortadan kaldırarak birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde bir  bilinç ve sorumlulukla hareket etmesi gerekmektedir. Bunun ön hazırlığı olarak; çocuk ve gençlerimizi öz değerlerine sahip bir şekilde aklın ve bilimin rehberliğinde en iyi eğitimi almış en nitelikli diplomalara sahip yetiştirmeli ve ülkemizi yeniden yükselen kudret ve esenlik yurdu haline getirmek zorundayız.

Ülkemizi karıştırmak, birlik ve esenliğimizi bozmak isteyen karanlık güçlerin oyunlarını boşa çıkaracağız.  Gönüllerimizi büyük hedeflere, erdemli ideallere, kardeşlik ve esenliğe açacağız. Bu temenni ile milletimizin mübarek Kurban Bayramını kutluyor;  Bayramın, ülkemize, İslam Alemi’ne ve bütün insanlığa, huzur ve barış getirmesini diliyorum.