25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Çok Daha Büyük Başarılarla Cumhuriyetimizi Taçlandıracağız!

img_0726

 


BW-HABER  Karlsruhe


Çok Daha Büyük Başarılarla Cumhuriyetimizi Taçlandıracağız!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93. yılı dolayısıyla Karlsruhe Başkonsolosluğu nezaretinde Etlingen Sarayı’nda  görkemli bir resepsiyon verildi. Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol’un davetiyle gerçekleştirilen kutlamada İstiklal Marşı ve ardından  Alman Milli Marşı ile başlayan, Cumhuriyet Resepsiyonuna ilgi büyük oldu. Başkonsolosluk çalışanlarının tam kadro ile ev sahipliği yaptığı resepsiyona Alman siyasetçi ve mülki amirlerin yanısıra Türk İş dünyası, Türk Okul Aile Birliği kuruluşları, cami dernekleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle T.C. Almanya – Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, tarafından yayımlanan mesajda; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuruluş amaçlarından saptıracak yerli ve yabancı odakların oyunlarının karşısına çıkılacağı ifade edildi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ‘Muasır medeniyet seviyesinin üzerine’ çıkararak, dahili ve harici tahkir ve tehditlere karşı koyup, dimdik ayakta duran bir ‘Lider dünya devleti’ haline getirme hedefine ulaşılması için hiçbir çalışma veya fedakarlıktan çekinmeyen çizgisinin azim ve kararlılıkla devam ettirileceği zikredilen mesajda şunlar kaydedildi;

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, vatanı ve milletiyle bölünmez bir bütün olarak sonsuza dek yaşatmak, en başta gelen görevimizdir. En zor şartlarda bile umutsuzluğa kapılmayan Türk Milletinin bağımsızlığından asla taviz vermediği, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü, Kurtuluş Savaşı’nı defaten zaferle neticelendirdiği unutulmamalıdır.

Devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek Türkiye’yi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetlerin ötesine taşımakta kararlıyız. Cumhuriyetimizin kuruluş ideali olan bu hedefe bugün her zamankinden daha büyük bir aşkla koşacağız.

Ne mutlu bize ki bağımsızlık ve özgürlük ruhuyla nişanelenmiş milletimiz, Cumhuriyetimizi bütün değer ve kurumlarıyla özümsemiş, Türkiye’yi çağdaş ve demokratik dünya devletleri içinde hak ettiği en saygın konuma yükseltmek için gerekli olan iradeyi 15 Temmuz menfur darbe girişiminde de ortaya koymuştur.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti, etrafında yaşanan bütün olumsuz gelişmelere rağmen, güçlü, kuvvetli, kudretli adım ve atılımlarıyla, demokratik gelişme ve ekonomik kalkınmasıyla bölgesine istikrar ve refah ihraç eden bir ülke olmaya devam etmektedir.

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle milletçe, bu güven ve istikrar ortamını koruyarak birlik ve bütünlüğümüze sahip çıkacak, Cumhuriyetimizin büyüme, yükselme, güçlenme, muasırlaşma hedefleri doğrultusunda yolumuza devam edecek, çok daha büyük başarılarla cumhuriyetimizi taçlandıracağız.