30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

DİTİB’den Büyük Buluşma

 

Başkonsolos Cem Örnekol; Din hizmetleri çalışmaları milletin geleceği için önemli

RASTATT / Yaşar SekbanIMG_8974

Almanya’nın Rastatt kentinde Karlsruhe Din Hizmetleri Ataşeliğine bağlı  Baden bölgesinde görev yapan din görevlileri ve DİTİB’e bağlı camii başkan ve yöneticilerinin katıldığı dev bir organizasyon düzenlendi. Toplantıya,  görevine yeni başlayan  Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol’da katıldı. Kur’an-ı Kerim ile başlayan toplantıda bir konuşma yapan Karlsruhe Din Hizmetleri Ataşesi Dr. Mehmet Tekin, din hizmetlerinin ” Bir toplumun bekaası için gerekelidir” sözleri ile özetledi.

IMG_8978

İlk defa toplantıya katılan Başkonsolos Cem Örnekol’da yaptı konuşmada din eğitiminin gereğine değindi ve bu hizmetlerin milletlerin varığında önemli olduğunu ifade etti.

Karlsruhe Din Hizmetleri Ataşesi Dr. Mehmet Tekin toplantının ilk bölümüne katılan, Cem Örnekol’a çiçek hediye etti. Baden bölgesinde 65 DİTİB camisinde hizmet veren din görevlileri ve camii yönetimi her sene bir kaç kez düzenledikleri toplantılarda,  yapılan hizmetlerin daha verimli olması için biraraya gelerek görüş bildirdiyorlar. Bu sene DİTİB Rastatt Camii’nde gerçekleştirilen toplantıya katılım beklenenin üstünde oldu. Camii başkanı İbrahim Selek ” Bu önemli organizsyonun ev sahibi olarak elimizden geleni yaptık. Bu toplantılar gelecek yıllarımızı belirlemede önemli.” dedi.

Toplantıda  Baden Eyalet Birliği başkanı Cihan Şavran, DİTİB Diyalog sorumlusu Fatih Şahan, DİTİB Karsruhe din görevlisi Hüseyin Sözen, Gaggenau Din görevlisi Mustafa Çelik hazır bulundular.

IMG_8976

yıllık