18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Erdem Arın Başkan

KARLSRUHE / Yaşar Sekban

Karlsruhe Türk Okul Aile Birliği Erdem Arın Dedi.IMG_5841

Almanya’nın Karlsruhe kentinde faaliyet gösteren Karlsruhe Türk Okul Aile Birliği  derneği yeni yönetim kurulunu seçti. 8 kasım Pazar günü  Karlsruhe OAB toplantı salonunda biraraya gelen OAB üyeleri ve yönetim kurulu yeni yönetimin oluşturulması için seçime gitti.

Karlsruhe OAB Başkanı Erdem Arın yaptığı açılış konuşmasında KOAB nin çalışmaları ile bölgesinde dikkati çektiğini ifade ederek, ” Sorumluluğumuz artmıştır, bundan sonra gelecek yeni yönetimin daha profesyonel olması gerekiyor. Bizler burada vatandaşlarımız için bir çok çalışmalar yaptık. Amacımızda Avrupalı Türkler olarak kendi vatandaşlarımızın menfaatini korumaktır. Çalılmalarımız bu yönde olmuştur.” dedi.Erdem Arın çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

IMG_5864

Divan Kurulu Türkçe dersi öğretmenleri  Ahmet Özkan, üye Fuat Demirtaş,ve üye Özgül Mutluer den oluştu. OAB  faaliyet ve muhasebe raporu okunmasından sonra,  denetleme kurulu raporunu bildirdi.Eski yönetimin aklanmasında sonra yeni yönetimin seçimine geçildi.

Liste olarak tekrar seçime giren Erdem Arın, toplantıya katılan KOAB üyelerinin tamamının oyu ile seçimi kazandı ve başkan seçildi.Seçim sonrası yaptığı açıklamada ” Avrupalı Türkler olarak şartları lehimize çevirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Yapacağımız ve yaptığımız tüm çalışmalar göçmenlere örnek birer çalışma olmuştur ve olacaktır. İyi bir gurubuz, hepinize teşekkür ederim.” dedi.

IMG_5826

KOAB ynei yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor; 

Başkan Erdem Arın, Başkan Yardımcısı Av. Hakan Arslan, Sekreter Filiz Sofyalı, İbrahim Yazıcı, Şafak Demirses, Nelin Demiral, Tijen Çetinkaya, Şerife Ertaş, Mine Kılıçer, Birol Taşi,

Denetleme Kurulu : Suzan  Ekşi, İsmail Demir, İlker Düzgün, Tuncay Ulusoy, Civan Özcihan

IMG_5814


 

IMG_5819


IMG_5789


IMG_5821


IMG_5822


IMG_5824