13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Eğitimciler bir araya geldi

BW-Haber Baden-Baden

Almanya’nın Baden-Baden kentinde faaliyet gösteren Baden Baden Okul Aile Birliği yıl sonun değerlendirme toplantısı düzenledi. 2003 senesinden beri Baden bölgesinde faaliyetlerini sürdüren Baden-Baden OAB, Bussacker piknik alanında Türkçe ve Türk Kültürü Dersi öğrencileri ve velileriyle birlikte bir araya gelerek 2022 /2023 eğitim yılı değerlendirmesini gerçekleştirdi.

Baden-Baden OAB Başkanı Kemal Demirel açılış konuşmasında ailelere ve öğrencilere teşekkür ederek, Türkçe dersine olan ilginin devam etmesini istedi. Başkan Kemal Demirel,’ 2003 yılından bu yana aralıksız ; Türkçe ve Türk Kültürüne olan çalımlarımız devam etmekte. Her geçen sene yeni kazanılan tecrübelerle bir sonraki senenin hazırlığını yapıyoruz. Bu gün burada hem geçmiş olan eğitim dönemini konuşacağız, hemde gelecek te neler yapacağız onu konuşacağız. Çocuklarımızın , ailelrin fikir ve önerileri bizler için çok önemli. Karlsruhe Eğitim Ataşeliğimizin birlere verdiği destek ile bölgemizde Türkçe derslerimiz nitelik hem de nicelik yönden artış sağlamıştır. ‘ dedi.

Baden-Baden OAB eğitimciler buluşmasına; Baden -Baden OAB Başkanı Kemal Demirel, yönetim kurulundan Yüksel Demirel, Mehmet Demirel, Şehri Kılıç, yönetim kurulu, Türkçe ve Türk Kültürü Dersi öğreci ve veliler katıldı.

Eğitim değerlendirmesinin ardından çocuklar doyasıya eğlendi. Baden -Baden OAB misafirlere ikramlarda bulunurken , toplantının sonun birlikte fotoğraf çektirdiler.