17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Eğitimciler Ettlingen’de Buluştu

IMG_3559

BW – HABER  ETTLİNGEN  Hasan Yıldırım

POST GAZETESİ Bölge Muhabiri Mümin ŞEN

Ettlingen Okul Aile Birliği yönetimi Ettlingen Belediye Başkanı Thomas Fedrow (50), Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, Alman CDU  partisi eyalet milletvekilliği seçimlerinde aday Christine Neumann (28), Baden koordinatör öğrtemen Kazım Yılmaz, Karlsruhe koordinatör öğretmen  Ahmet Özkan, Ettlingen DİTİB Camii başkanı Hayri Güney, Türkçe dersi öğretmenleri ve  Ettlingen OAB yönetimi kahvaltıda biraraya geldiler.

Ettlingen OAB başkanı Avni Koçak toplantı öncesi yaptığı açıklmada şunları söyledi ” Birlik ve beraberliğimizin devamı, eğitim konusunda karşılaşılan sorunlar ve çözümleri üzerinde durduğumuz kahvaltılı programımızda bugünün önemli konusu yine Türkçe dersleri olacak.” dedi. Avni Koçak her sene düzenlenen kahvaltı programında karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığını ifade etti.

IMG_3565

Christine Neumann ilk kez katıldığını ifade ettiği kahvaltı programında ” Bugün yapılan kahvaltı davetine teşekkür ederim. Beni belirlenen bir konu ile ilgili olarak vatandaşlarımız,  konuşmak için davet edebilirler. Her zaman diyaloğa açığım, teşekkür ederim.” dedi

Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, davet ve yapılan çalışmalara teşekkür etti. Gürkan Avcı eğitim üzerine yapılan pro-aktif düşünceler geliştirilmesini olumlu olduğunu, Etllingen kentinde Türk kültürü ve Türkçe dersinin ileri seviyede olduğunu ifade etti.

Hayri Güney, DİTİB olarak Okul Aile Birliği ile müşterek olumlu çalışmalara imza attıklarını söyledi. Kahvaltı sonrası yapılan konuşmaların ortak konusu Türkçe’nin Alman okul sisteminde zorunlu ders olarak okutulması oldu.

IMG_3582


  • IMG_3592