13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Erdem Arın: Türkçe’ye Sahip Çıkın

img_8427


BW-HABER  Karlsruhe


Karlsruhe Okul Aile Birliği Başkanı Erdem Arın, Baden bölgesinde yükselen Türkçe ve Türk Kültürü Dersi öğrenci sayısında ki artış ve yeni eğitim hizmetlerinin memnuniyet yarattığını söyledi. ”Okullarda açılan yeni Türkçe sınıfların hem sayı, hemde kalite itibarı ile hissedilir olumlu artış olduğunu gözlemledik. Bu konuda yapılan tüm çalışmaları takdir ile karşılarken, Karlsruhe OAB olarakta üzerimize düşen görevlerin bilincindeyiz” dedi.

Karlsruhe OAB  yeni eğitim ve öğretim yılında da öğrenci ve veliler ile birlikte çalışmaya devam edeceklerini. Okullarda karşılaşılabilen sorunların çözüm noktasında veli ve okul arasında görüşmelerin yapılacağını sözlerine ekledi.

Erdem Arın Türkçe derslerine mutlaka velilerin sahip çıkmasını istedi. Arın ” Bu 3 ayaklı bir çalışma ile olacak, okul, veli ve öğrenci, bizlerde konunun önemine binayen okullar ile olan iyi ilişkilerimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Karlsruhe Eğitim Ataşeliği Karlsruhe’de yeni bir çok Türkçe sınıfı açtı, bizlerin ve velilerin bu yeni sınıflara sahip çıkması gerekiyor. Türkçe’nin geleceğine, çocuklarımızın geleceğine  sadece devletten sahip çıkmasını beklemek gerçekçi olmaz. Bu noktada veliler, oab’leri,öğrenciler Türkçe sahip çıkmalarını ve okul idarelerine bu yönde başvurularda bulunarak, Türkçe sınıflarının artışını sağlaması gerekmektedir.”