17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Tecrübeli antrenör Dursun Akça, ‘Bilgi ve tecrübemi paylaşmak istiyorum.’

BW-HABER Frankfurt

‘Bilgi ve tecrübelerimi genç futbolcular ve spor kulüpleriyle paylaşmak istiyorum’ diyor tecrübeli antrenör Dursun Akçay. 1975 Almanya doğumlu eski profesyonel futbolcu Dursun Akça sırasıyla ;Bozüyük Yükseliş Spor, Bozüyükspor, Muğla Spor, İngöl Spor, Adanademir Spor, Gaziosmanpaşa Karadeniz ve İnegöl Gençler Gücü kulüplerinde futbol oynadı.

Bilgi ve tecrübemi paylaşacağım
Bir çok spor kulübü teknik adamlarıyla çalışan Akça, ‘Amacım vizyonu ve hedefleri olan bir takımda antrenörlük veya sportif direktörlük yapmak. Profesyonel futbol bilgi ve tecrübelerimi genç futbolcular ve kulüpler ile paylaşmak.

Spor kulüplerimizin eksikleri var
Daha önce bir kaç Türk kulübü çalıştırma aşamasında olmama rağmen, kulüplerin vizyon eksikliklerinden dolayı anlaşmam olmadı. Bu konularda ki eksiklerimizin tamamlanması gerek. Kulüplere yöneticileri isim sahibi ve tecrübeli kişilerden olmalı.


İyi oyuncular gözetimimde
Futbol kulüpleri ancak disiplinli ve uzun vadeli çalışmalarla başarılı olabilir. Ayrıca futbol kulüplerinde çok iyi oyuncular her zaman gözetimimde. Bu oyuncuların milli takıma kazanılması aşamasında çalışmalar yapmaktayım.

Almanya’da başarılı spor adamlarımız var
Pforzheim Türk Spor yöneticisi Yusuf Yazıcı ve Türkspor Neckarsulm Başkanı Erdal Cengiz ile görüşmelerim oldu. Her iki kulüp yöneticiside Almanya’da önemli isimler arasında. Avrupa’da Federasyon çalışması yapan önemli futbol adamı Levent Karaca’da futbol konusunda yaptığım çalışmaları takdirle karşıladı.

Bundan sonraki hedefim genç yetenekleri en iyi takımlara kazandırmak. Daha ilerisi onları Türk Milli Takımında görmek en büyük dileğim. Bu konuda çalışmalarım devam etmekte, umarım buradaki gençlerimize spor kulüplerine faydamız olur.