14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Gurbetçiye 19 Saat Rötar Çilesinin Ardından … Uçuş İptal Edildi…

BW-HABER Stuttgart

Almanya’nın Stuttgart kentinden saat 22:20 ‘de Kayseriye uçması plananan Sunexpress’e ait yolcu uçağı, Stuttgart Havalmanında arıza nedeniyle uçuşun gecikeceği açıklması yapıldı. Uçağın yolcuları, rötar nedeniyle mağdur olduklarını öne sürdü.

Stuttgart kentinden dün saat 22:20’de Kayseri kentine gitmek için havalanması beklenen Sunexpress’e ait yolcu uçağı, Stuttgart Havalimanın da uçakta meydana gelen arıza açıklaması ile ertelendi. 22:20’de kalkması planan uçağın arıza nedeniyle 23:30’da kalkacağı açıklması yapıldı. Bir süre sonra uçağın kalkamayacağı ve isteyenlerin otele yerleştirilebilecği bildirildi.

Rötar nedeniyle bazı yolcular evlerine giderken bir grup yolcuda otele gitti. Sabah saat 08:00 de aranan yolculara 10:00’da havalimanına getirildi. Uçağın 12:00 da kalkacağı belirtildi, ancak dış hatlar terminalinde bekleyiş 12:00 de kalkacağı belirtilen uçağın 20:30’a ertelendiği haberi ile gerginliğe bıraktı. Havalimanı polis şefi ile birlikte gelen havayolu yetkilileri Kayseri uçağının iptal edildiğini ve uçakta kalan bavulların ancak yarın alınav-bileceğini söyledi. Uçakta özellikle yaşlı ve durumu özel olan yolcuların mağduriyet yaşadığını belirten Derviş,’Bavulumuzu ancak elimdeki özel rapor ile alabildim, diğerleri ne yaptı bilmiyorum.’ dedi.

Derviş, “Havayolları şirketi, uçuşu sürekli erteliyor. Ben tatil için özel izin aldım. Tatil için ödemelerim yapıldı. Araç kiraladım, maddi zararımın yanında iş yerinden alığım izinde bitmiş oldu. Bu sene tatil artık hayal oldu. Bunun zararının karşılanmasını talep edeceğim.” dedi.