14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

İstanbul Anıldı

IMG_7033
BW – HABER      Fotoğraf : Halil Şahin 

İstanbul Pforzheim’da Anıldı.

Başkan Hasan Basri  ”Terörün dini dili olmaz.”

İstanbul’da meydana gelen terör saldırısı sırasında hayatını kaybedenler Pforzheim’da anıldı. Pforzheim Belediyesi ve Pforzheim DİTİB Fatih Camii’nin birikte düzenlediği programa farklı dinlerin temsilcileride katıldı. Pforzheim şehir meydanında düzenlenen törende belediye başkanı Gert Hager bir konuşma yaptı ve terör sonucu hayatını kaybeden insanlar için üzüntüsünü ifade etti. Pforzheim kentinden ğalarınız kopmasın diyen başkan terörü kınadı. Gert Hager DİTİB Fatih Camii’nin yaptığı çalışmalardan övgü ile bahsederek, çalışmaların devamını diledi. Konuşmanın ardından  bir dakikalık saygı duruşunun yapıldığı programda DİTİB Fatih Camii başkanı Basri Okumuş, yönetim kurulu ve Baden Eyalet Birliği üyesi Halil Şahin’de katıldı.

IMG_7049

Başkan Hasan Basri ” Huzur İstiyoruz”
Halil Şahin yaptığı konuşmada  “Tüm Türkiye’ye Allah sabır versin. Her türlü Terörü lanetliyoruz. Istanbul’da yaşanan terör saldırısında sadece Alman vatandaşlarına karşı değil, tüm insanlığa yapılan bir saldırıydı. Bu sebeple ile hayatini kaybedenlerin ailelerine ve tüm dünyaya başsağlığı diliyoruz. Ayrıca belediye başkanına bu anma törenini düzenlediği ve camiiyi ilk olarak arayp gecmiş olsun dileklerini ilettiği icin teşekkür ederiz.” dedi.
Cemiyet Baskanı Basri Okumuş “Dünyada huzur olsun artık. Tüm insanlık için dua ediyorum ve birlikte edelim” dedi.

IMG_7058


IMG_7052

Başbakanın Resmi Var

Pforzheim Meydanında Post caddesinde vatandaşlar,  İstanbul’da ki terör saldırısı sonucu hayatını kaybedenler için oluştırulan meydanda karafiller ile hayatını kaybedenleri anmaya başladı. Sembolik olarak meydana Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Almanya İçisleri Bakanı  De Maiziere’in İstanbul’daki olay yerinde karanfil bırakırken resimleri asıldı.

IMG_7026