18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

KATÖD ‘ Çay Akşamı’nda Öğrenciler Bilgilendirildi

BW-HABER

Karlsruhe 22 Haziran 2018


Almanya’nın Karlsruhe şehrinde 1955 yılından bu yana  faaliyet gösteren en köklü Türk derneği olan, Karlsruhe Türk Öğrenciler Derneği (KATÖD),  2018 yılının 4 üncü  ” Çay Akşamı”nı, Kaiserallee 12 de adresinde bulunan Karlsruhe Türk Okul Aile Birliği toplantı salonununda düzenledi.

 Başkan İlknur Karaman, KATÖD yönetim kurulu ve üniversite öğrencilerinin katılımı ile renkli geçen etkinlikte, İlknur Karaman,  ” Çay Akşamı” etkinliği sayesinde öğrencilerin birbirlerini tanıdığını; iş, eğitim gibi tecrübeleri karşılıklı olarak paylaştığını söyledi.

Bilge Kaan Gökçe, ” KATÖD önemli bir misyonu yerine getiriyor. Üniversiteye giden yolda genç kardeşlerimize yardım etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. ”

KATÖD as başkanı Anıl Furkan Aktaş, ‘ Bugün burada hem üniversiteliler hemde üniversite yolunda olan arkadaşlar ile bir araya geldik. Arkadaşlar kendi tecrübelerini bizlerle paylaşırken, diğer yandan da üniversite adaylarına bölümler konusunda bilgilendirdik.”

Fatih Yaman, ” Güzel bir etkinlik, bende mastır öğrencisi olarak buraya geldiğimde bir çok bilgi ve yardımı KATÖD’den aldım. Sadece üniversite öğrencileri değil, üniversiteye gitmek isteyen adaylarda burada bilgilendiriliyor. Hatta ev bulma konusunda da yardımlar yapılıyor. ”

Fırat Yüce KIT doktora öğrencisi, ” Gençlere KATÖD’i tavsiye ediyorum. KATÖD’ün çalışmalarını çok iyi buluyorum. ” Dedi. Başarılı dernek kuruluşundan bu yana yüzlerce öğrenciye üniversiteye giden yolu gösterdi.

Çay Akşamı etkinliğinde gençler kendilerini tek tek tanıttılar. KATÖD Karlsruhe, özellikle öğrencilerin barınma sorunlarını çözmede önemli rol oynuyor.