20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Nevzat Arslan Final Karşılaşması İçin Berlin’e Gidiyor

BW-HABER

Karlsruhe 20 Haziran 2018


GENÇLER ATATÜRK KUPASI KAPALI SALON FUTBOL TURNUVASI BERLİN FİNALİ 

Nevzat Arslan Final Karşılaşması İçin Berlin’e Gidiyor

24 Haziran 2018 tarihinde Sporthalle-Charlottenburg’da (Sömmeringstr.29, 10589 Berlin) saat 10:00’da başlayacak Dörtlü Final ile 2018 yılı Gençler Atatürk Kupası Kapalı Salon Futbol Turnuvasının şampiyonu belirleneceği turnuvayı Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan’ da izleyecek. Orta Almanya Bölgesi : Frankfurt, Karlsruhe, Mainz

Nevzat Arslan Tebrik Etti, Başarılar Diledi..

Turnuvaya katılan Frankfurt ve Mainz şehirlerini eleyerek Berlin’e gitmeye hak kazanan Karlsruhe Başkonsolosluk bölgesi futbol takımı FC Wiesloch Berlin finallerinde  Baden bölgesini ve Karlsruhe Başkonsolosluğunu temsil edecek. Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan, FC Wiesloch takımını tebrik ederek, final müsbakalarını izlemek amacıyla Berlin’e gidecek. 

Karlsruhe  Başkonsolosluk görev bölgesi Türk spor kulüplerinin her sene düzenlediği ”Atatürk Kupası’” karşılaşmaları yeni ismi ”Gençler Atatürk Kupası Kapalı Salon Futbol Turnuvası” ile Almanya’da 13 Başkonsolosluk görev bölgesinden gelen birinciler, Berlin’de final için karşılaşacaklar. 

Atatürk Kupası Nasıl Başladı ?
Almanya’da Atatürk Kupası Almanya’nın Köln şehrinde 1978 yılında başladı. Ancak ilgisizlik nedeniyle 2008 yılında iptal edildi. Karlsruhe Başkonsolosluk görev bölgesinde bulunan futbol klüpleri , 40 yıllık geleneğe sahip çıkarak ‘Atatürk Kupası’ geleneğini sürdürdü.

Birinciler Berlin’e

Geçtiğimiz sene Almanya’nın Mannheim kentinde 40’ıncısı düzenlenen kupaya ilgi yine büyük oldu.
Baden bölgesinde devam eden futbol heyecanı, Almanya’da 13 Başkonsolosluk bölgesinde başladı. Berlin Büyükelçiliği 13  bölgeden birinci çıkan takımları 4 grupta kendi bölgesini temsil etmesi için Berlin’e davet etti. 

Berlin’de büyükelçilik himayesinde düzenlenecek olan finale katılmaya ve mücadele etmeye hak kazanan 4 futbol klübü Berlin’de 24 Haziran Pazar günü ‘Birinci Atatürk Kupası’  için kıyasıya yarışacak. 
1978 yılından beri Karlsruhe Başkonsolosluk bölgesinde devam eden geleneksel ‘Atatürk Kupası’ bu sene 41 inci Pforzheim’da düzenlenen turnuvayla futbol severleri yine bir araya getirmişti…