25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Meslek Eğitimide Önemli

 

RASTATT HABER IMG_8990

Karlsruhe Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşesi Muhammet Kıran, Milli Görüş İGMG Rastatt Mevlana Camii’nde bilgilendirme toplantısına katıldı. Mevlana Camii yönetiminin daveti üzerine gerçekeşen bilgilendirme toplantısında; yurt dışı borçlanarak emekli olma konusunda vatandaşlar bilgilendirildi. Muhammet Kıran, ayrıca araçları ile Türkiye’ye uzun süreli seyyahat edecek vatandaşlara son değişiklikler hakkında bilgi verdi. Mavi Kart sahibi vatandaşlar emeklilik konusunda bilgi karmaşası yaşadıklarını bir çok farklı duyumlar ile emeklilik konusunda gel-git yaşadıklarını ifade ettiler.

Muhammet Kıran Mavi Kart sahibi vatandaşlara emeklilik konusunda kolaylıkların getirildiğini söyleyerek, herkesin durumunun farklı olabileceğini konu hakkında Karlsruhe Çalışma Ataşeliğine bizzat başvurabileceklerini söyledi. Emeklilik konusunda telefon ile de bilgi alınabileceğini söyleyen Kıran, emeklilik kadar önemli bir diğer meselemizde okullarından meslek sahibi olmadan ayrılan çocuklarımız dedi. Kıran bu konu ile de büyük mücadele içinde olduklarını vatandaşların başkonsololsuğunda katıldığı meslek fuarlarına mutlaka ilgi göstermelerini isteyerek,  başkonsololsukta meslek konusunda bilgilendirmenin yapıldığını konunun facebook sayfasından takip edilebileceğini söyledi.

IGMG Mevlana Camii başkanı Metin Pusmaz; Karlsruhe Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşesi Muhammet Kıran’a , vatandaşları doğu bilgilendirdiği için teşekkür etti. Pusmaz, bilginin ilk elden olması olası karışıklığı önlüyor, zaman ve maddi kayıpların önüne geçiyo,r bu konuda başkonsolosluğumuza teşekkür ederim dedi.

IMG_9007