20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Milli Sporcu Gökhan Arslan Karlsruhe Ayasofya Camisinde Seminer Verdi

 

BWHABER

Karlsruhe 9 Haziran 2018


Dünya Kick Boks şampiyonu milli sporcu Gökhan Arslan, Karlsruhe Ayasofya Cami’de gençlere yönelik kişisel gelişim semineri verdi. Mili sporcu, Karlsruhe Ayasofya Camisinde ilk defa bulunduğunu ifade ederek, ‘ Gençler ile bir araya gelmek onlara bir şeyler aktarabilmek dünyanın en güzel işi. ” dedi.

Gökhan Arslan, kişisel gelişim seminerinde başarı, eğitim, kontrol ana konuları üzerinde verdiği konuştu. Gökhan Arslan konuşmasında şunları söyledi, ”Gençler yaptığınız ne ne iş olursa olsun en iyisini yapın. Eğitiminizi asla yarıda bırakmayın. Cesur olun ve kaybetsenizde yeniden başlamayı, ayağa kalmayı öğrenin. En büyük destekçinizin aileniz olduğunu unutmayın. Arkadaş çevrenize güvenin ama kontrolü asla bırakmayın.” dedi. Arslan, kendisininde çok zor şartlar altında eğitim gördüğünü ve yılmadan devam ederek başarıya ulaştığını söyledi. Başarılı sporcuya Ayasofya Cami başkanı Ergün Yıldız bir buket çiçek hediye etti. 

Karlsruhe Ayasofya cami din görevlisi Arif Yılmaz, davet üzerine Esslingen’den gelen Gökhan Arslan’a teşekkür etti. Arif Yılmaz, başarılı milli sporcu olması yanında, örnek bir baba olduğunuda sözlerine ekleyen  Arif Yılmaz, Arslan tarafından verilen seminerin gençler üzerinde olumlu etkileri olduğunu belirtti. 

Seminer sonunda iftar yemeğine katılan Gökhan Arslan, gençler ile bir süre burada sohbet etti. Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu Derneği Genel Başkanı Sedat Demir‘in de katıldığı programda sohbet geceye kadar devam etti. Genç sporcular Gökhan Arslan’a sporda başarıya giden yolu sordu. Gökhan Arslan, ‘ İstemek, çalışmak, çalışmak, çalışmak’ olarak özetledi.