17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Wörth DİTİB Geleneği Bozmadı, İftar Yemeğine Yerel Yöneticiler Katıldı

BWHABER

Wörth 8 Haziran 2018


Almanya’nın Wörth kentinde faaliyet gösteren Wörth DİTİB Ulu Cami, verdiği iftar yemeği ile dikkatleri üzerine çekti. Bölgenin  pro-aktif camisi Wörth DİTİB iftar yemeğine 1 Mayıs 2018 tarihinde görevine seçilen Alman Sosyal Demokrat Milletvekili Dr. Katrin Rehak-Nitsche, Wörth  Belediye Başkanı Dennis Nitsche, Wörth Kenti Meclis Üyesi Metin İstanbullu, Wörth Belediyesi çalışanları, davetliler ve vatandaşlar katıldı. 

Wörth DİTİB Ulu Cami başkanı Fatih Yılmaz’ın selamlama konuşmasının ardından, Wörth DİTİB Cami din görevlisi Yusuf Aldemir, Alman konuklara İslam  ve cami konusunda bilgi verdi. İslamın şartlarını ve cami iç mimarisinide anlatan Yusuf Aldemir, ‘ İslam barış ve kadeşlik dinidir. İslam terör ile bağdaştırılamaz. Bizde yardımlaşma, çevre  temizliği, doğayı korumak önemlidir.” dedi. 

Wörth Belediye başkanı Dennis Nitsche’de kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Konuşmalarından ardından ezan ile iftar yemeği başladı. Wörth DİTİB Camisi bölgesinde başarılı çalışmları ile hem müslümanların hemde Wörth halkının büyük takdirlerini topluyor.