18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Bir Gün Dahi Olsa…

IMG_1320

Onlar Benim Çocuklarım Gibi…


BW-HABER    Durlach 


Karlsruhe’de faaliyet gösteren  ITL  Sosyal Yardım ve İş Danışma merkezi çalışanı Meral Bebek, Durlach Gençlik Merkezi’nde 63 sığınmacı gence moral gecesi düzenledi. Programa, yurtlarını savaş, ekonomik ve siyasi sebeplerden dolayı terk ederek Almanya’ya gelen  14-18  yaş arası gençler oluşturdu.

Gençlik Merkezinde Ud ve Kanun sanatçısı Muhammed Temel ve Ender Temel, baba- oğul birlikte mini konser verdi. Türk tasavvuf ve  sanat müziklerinden örnekler veren sanatçılara, hiçte yabancısı olmadıkları melodilere gençlerde eşlik etti.

IMG_1328
İlker Türkmen Salsa Dansı Uzmanı

Konser sonrası, sığınmacı gençlere açık büfe ikramda bulunan Meral Bebek, anne ve babaları olmayan gençlerin adeta velisi durumunda. Onların tüm ihtiyaçları ile ilgilenen Meral Bebek, ” Bende anneyim ve şimdi  onların ailelerinin neler hissettiklerini tahmin edebiliyorum. Bu gençler yaşlarına göre ağır travmalar geçirdiler ve burada aileleri yok. Onları ben anlamaya çalışıyorum . Vaktimin çoğu zamanını onlar ile birlikte geçiriyorum. Onları mutlu etmek istiyorum.” dedi.

İkramlardan sonra Salsa Dans uzmanı İlker Türkmen sığınmacı çocuklara unutamayacakları bir akşam yaşattı. Salsa dans örneklerinden sonra, çocuklar kendi ülkelerine özgü dans ve müzik ile biraz olsun yanlızlığın verdiği hüzün ve ülkelerinden uzakta ailesiz kalmanın acısını unutmaya çalıştılar.

IMG_1285


IMG_1292


IMG_1271


IMG_1319