13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Kamil Manzak ,’ Böylesi kıymetli değerlerimizin önemini bilmeliyiz.’

BW-HABER Karlsruhe
Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Karlsruhe Şube Başkanı Kamil böylesi kıymetli günlerin değerinin bilinmesi gerektiğinin altını çizerek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Kamil Manzak Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Kamil Manzak mesajında şunlara yer verdi;

Bayramlar, toplumsal hayatımızda sevgi ve saygının arttığı, ortak sevinçlerin yaşandığı, dualarla taçlanan değerli günlerimiz olmuştur. İslam, hoşgörü ve dayanışmanın, birlik ve beraberliğin tüm toplumlar ile paylaşılmasını sağlayan böylesi kıymetli değerlerimizin önemini bilmeliyiz.

Toplum hayatının canlandığı barış ve huzurun birlik içinde yaşanmasına vesile olan bayramlarımız, her inançtan toplumlarla bir arada olmamızı sağlamıştır. Bizler, tüm toplumlarda barış ve huzurun ortak yaşanması istenci ile hareket ederek yardıma ihtiyaç duyan her inançtan insana ulaşmak amacıyla çaba sarf ediyor, onlara umut olmak, mutluluk yaşatmak için var gücümüzle çalışıyor, üretiyor ve paylaşıyoruz. Birlik ve beraberlik duyguların yaşandığı bu mübarek ayda Hz. İsmail’in sabrı, Hz. Hacer’in tevekkülü ve Hz. İbrahim’in teslimiyeti ile gerçekleşen kurban, Cenab-ı Hak yolunda gönüllerin hoş tutulmasına da ışık tutmuştur.

Dayanışma, yardımlaşma ve insaf içinde huzur dolu nice bayramlara kavuşmak temennisi ile tüm İslam âleminin ve ülkemizin Kurban Bayramını tebrik ediyorum.

Kamil Manzak
MÜSİAD Karlsruhe

Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…