24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

‘Türk Ateş Tiyatro Okulu’ Oyuncularını Bekliyor!

tiyatro-okulu-turk-ates


haber-haber

KARLSRUHE    3 ARALIK 2016

‘Türk Ateş Tiyatro Okulu’ Oyuncularını Bekliyor!

 T.C. Almanya – Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğince başlatılan “Haydi, Türkçe Konuş Benimle!” adlı dil, kültür ve eğitim kampanyası dahilinde eyaletimiz genelinde açılan eğitim, etüt, sanat, müzik, okuma-yazma ve spor kurslarına Mannheim şehrimizde açılan ve eyelet genelinde yaygınlaştırılacak olan ‘Türk Ateş Tiyatro Okulu’da katıldı.

 TİYATRO OKULUMUZ ŞİMDİLİK MANNHEİM’DE ÇALIŞMALARINA BAŞLADI!

Sanat, spor ve müzik etkinliklerinin çocukların okul başarılını muhakkak surette arttırdığını ve bu minvalde anne – babaların çocuklarını ‘Türk Ateş Tiyatro Okulu’na kaydettirmek için Karlsruhe Eğitim Ataşeliğine başvurmalarını isteyen T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, şunları söyledi;

TİYATRO VE DRAMA EĞİTİMİ ÇOCUKLARIMIZIN SOSYAL VE DUYGUSAL GELİŞİMİNİ DESTEKLER!

Tiyatro ve drama çocukların duygusal, psikolojik, sosyal ve bedensel gelişiminde çok önemlidir. Çocuğun dikkat, algılama, dinleme, konuşma, bedenini de kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerileri en sağlıklı bir şekilde tiyatro ile gerçekleşir. Drama da ocukların sosyal ve duygusal gelişimine katkıda bulunur. Almanya’daki velilerimizin Türk Ateş Tiyatro Okuluna çocuklarını göndererek yavrularımızın tiyatrodan, yaratıcı dramadan mutlaka yararlandırmalarını bekliyoruz.

 SANAT MÜZİK VE SPOR KURSLARI ÇOCUKLARIMIZIN OKUL BAŞARISINI ARTIRIR!

Okullarda Türk gençlerinin Alman gençlerinden not ortalaması olarak daha geri kaldığını biliyoruz. Bu nedenle anne babalarımızın Ataşeliğimizin ücretsiz bir hizmeti olarak açılan Tiyatro Okuluna ve yine diğer kurslara, etüt merkezlerine çocuklarını üşenmeden göndermelerini ve çocuklarının istikbali için fedakarlıklarını artırmalarını rica ediyorum.

 ÇOCUKLARIMIZIN İSTİKBALİ İÇİN DAHA ÇOK FEDAKARLIK YAPMALIYIZ!

Almanya’daki vatandaş ve soydaşlarımız, anne – babalarımız büyük bir dikkatle bilmelidirler ki; çocuklarımızın istikbali hepimiz için çok önemli. Çocuklarımızın daha başarılı, kapasiteli, bilgili ve sosyal olması ve hayata donanımlı bir şekilde hazırlanması için hepimiz daha çok çaba göstermeliyiz, fedakârlıklar yapmalıyız.  Çocuklarımızın herhangi bir spor, sanat, kültür dalı ile ilgilenmesi onun geleceği için çok önemli. Bu itibarla hemen her alanda açmış olduğumuz kurslarımıza anne babaların fedakarlık göstererek çocuklarını göndermeleri, hatta kendilerinin de bu ücretsiz kursları birer imkan ve fırsat bilerek katılmaları bizleri memnun edecektir.