20/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Türk Futbolunda Değişim Başlıyor

BW-HABER Frankfurt
Avrupa’da güçlu bir lobi oluşturuluyor.

Almanya genelinde çalışmalarına başlayan Avrupa Türk Futbol Federasyonu, şimdi Avrupa çapında çalışmalarıyla devam ediyor. Avrupa Türk Futbol Federasyonu öncelikli hedeflerinin Türk gençlerine sahip çıkmak, genç yetenekli oyuncuların spor dünyası vitrininde ön sıralara çıkarılmak olduğu belirtildi. ATFF’den yapılan açıklamada, UEFA ile sağlam bağlantıların kurulacağı ve Avrupa’da bulunan Futbol Federasyonları ile birlikte çalışılıcağının da altı çizildi.

Avrupa Riva’ya Doğru…
Avrupa merkezli büyük bir spor kompleksi açılacağı ifade edilen açıklamada; komplekste 5 yıldız seviyesinde otel, kamp, süper ve PTT ligte oynayan takımlar ile diğer Türk kulüplerinin yaz-kış kamp yapma imkanlarının olacağı tesis kurulacağı ifade edildi.

‘1500 seyirci kapasiteli kapalı spor salonunda, Türk ve Avrupa kulüplerine müsabaka yapma imkanları sağlanacak. Burada Türk antrenörlere Avrupa’da eğitim alma imkanı verileceği gibi, yine Avrupa futbolunu yakından inceleme, Türk kulplerine ve antrenölerine destek verilecek. Ayrıca Scoutluk eğitimi, genç yeteneklere eğitim ve psikolojik destek verilecek.

Türk Futbol Federasyonu yeni başkanı sayın Nihat Ozdemir bey ve yönetim kurulu, Avrupa Türk Futbol Federasyonu Başkanı Levent Karaca ve yönetim kurulu elele Türk futbolunda büyük bir değişim ,fark yaratacağı inancındayız.’