25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Üniversiteliler Buluştu

IMG_2565

BW – HABER 

1955’den beri Almanya’da faaliyet gösteren en köklü Türk Derneği Karlsruhe Türk Öğrenci Derneği KATÖD 14 Ocak”ta Karlsruhe OAB”nin toplantı salonunda ”Çay Akşamı” düzenledi.

KATÖD yeni başkanı Elektronik Haberleşme Master öğrencisi Samed Topal (24),  KATÖD derneğinin yeni yönetimini tanıttı. Çay akşamında açılış konuşmasını yapan Samed Topal, ” Genç üniversiteli arkadaşlarımızın sayılarının artması en büyük dileğimiz. Bizlerden sonra gelecek genç kuşaklara iyi örnek olmak, onlarında akademik seviyeye gelebilmelerine öncü  olmak istiyoruz.” dedi. Samed Topal, işverenlerden kendilerine destek olmalarını istedi. 

”Çay Akşamı” na katılan Karlsruhe Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşesi Muhammet Kıran ve Sosyal Güvenlik  ve Meslek Danışmanı Osman Kaya’da genç üniversitelere destek vermeye devam edeceklerini söyledi . Muhammet Kıran KATÖD öğrenci derneğinin çalışmalarını takdir ettiklerini belirterek ” Mutlaka sıkıntılarınız oluyordur. İhtiyaçlarınızı bizlere iletin ve her zaman diyalog içinde olalaım.” dedi. Osman Kaya’da ” Almanya’da kariyer yapamayana iş imkanı az. Sizler bir çok aşamayı geçtiniz, ancak sizlerin arkasından  gelen gençler var. O gençlerimizide düşünmelisiniz. Meslek eğitimi konusunda sizlerle birlikte çalışmak istiyoruz. Sizlere yardımcı olabileceğimiz konusunda da bizler hazırız. ”

Çay akşamına Emine Ulusoy’da katılırken, farklı bir çok mühendislik dalı öğrencilerin çoğunluğunu oluşturduğu öğrencilere yeni pedogoji öğrencilerininde katılması dikkat çekti. Çay akşamında gençler tanışırken, farklı bölümlerden gelen üniversiteli gençler karşılıklı görüş alışverisinde bulundular.

IMG_2504