30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Yeni Başkonsolos Görevine Başladı

 

Başkonsolos Cem Örnekol  ” Hizmet için buradayız.”

Yaşar Sekban
baskonsolos04


Karlsruhe’de ki 4 yıllık görev süresi dolan ve Ankara’ya giden Serhat Aksen’in yerine  atanan, R.Cem Örnekol yeni görevine başladı. Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol, konsoloslukların yeni bir konsep üzerinde çalıştığını, vatandaşların bir çok konuda danışabildiğini ve sorunlarına çözüm arandığını, daha iyi hizmetin nasıl verileceğinin araştırıldığını söyledi. Cem Örnekol ilk büyük sınavı 8 Ekim de Almanya’da başlayacak 1 Kasım Genel Seçimleri olacak.

1968 Ankara doğumlu olan R. Cem Örnekol, Orta öğrenimini Fransa’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden 1992 yılında mezun oldu. Askerlik görevini müteakip 1996 yılından itibaren Dışişleri Bakanlığı’ndaki görevine başlayan Cem Örnekol, Dışişleri Bakanlığı’ndaki merkez görevleri sırasıyla ;Avrupa-Atlantik Güvenlik ve Savunma İşleri Genel Müdür Yardımcılığı, Batı Avrupa Genel Müdür Yardımcılığı, Uluslararası Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü. Yurtdışında ise sırasıyla Amman, Lahey, Paris, Bakü ve Belgrad Büyükelçiliklerinde görev aldı. 

Birinci Müsteşar olarak görev yaptığı Belgrad Büyükelçiliği’nden atandığı Karlsruhe Başkonsolosu görevine 1 Ekim 2015 tarihinde başladı. Fransızca ve İngilizce bilmekte olan Cem Örnekol, evli ve üç çocuk babası.