30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Yürekler Türkiye dedi…

Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu Baden bölgesinde yapılan yardım çalışmalarını ziyaret etti.
BW-HABER
6 Şubat tarihinde Türkiye’de meydana gelen asrın felaketinde yaşanan can kaybı Avrupa’da bulunan dernekleri harekete geçirdi. Avrupa çapında düzenlenen Türkiye ile dayanışma organizasyonlarından bir tanesi de Karlsruhe kentinde düzenlendi. Karlsruhe Türk Müziği Korosu ve United Karlsruhe Basketball tarafından düzenlenen ‘Türkiye ilke Dayanışma’ etkinliğinde çocuklarda unutulmadı. Yardım karşılığında basketbol oynayan çocuklar akranları için para yardımında bulundu. United Karlsruhe Basketball’ın en küçük üyesi Mehmet Akif Acar, yardım çalışmasında göz doldurdu. United Karlsruhe Basketball kurucusu Yaşar Sekban tüm yardımların AFAD ile dayanışma içinde yapıldığını söyledi.

Yardım etkinliğini ziyaret eden Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu tüm çalışmalar için şükranlarımı sunuyorum dedi. Başkonsolos Banu Terzioğlu ziyarette yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkonsolos Terzioğlu tüm stantları ziyaret ederek çalışmaları yerinde gördü.
Karlsruhe Eğitim Ataşeliği, Türkçe ve Türk Kültürü Dersi Öğretmenleriyle katıldıkları yardım kampanyasında, Türkiye ile dayanışma etkinliğinde aktif rol aldı.

Karlsruhe meydanında basketbol potası kuran United Karlsruhe Basketball Alman ziyaretçlerle birlikte yardım karşılığı basketbol oynadılar. Alman komşular Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini ileterek yardım da bulundular.